Prognoza pogody na 1 listopada 2019r


 • | Premium

  Dobrnęliśmy do końca października. Przed Wami dłuższy weekend poświęcony zadumie oraz odwiedzinom grobów i nekropolii najbliższych oraz przyjaciół. Na drogach także widać już zwiększony ruch (oczywiście przy cmentarzach). Czy pogoda będzie łaskawa dla wszystkich, którzy udają się w daleką podróż? Czy żywe kwiaty nie zmarzną?....Przekonajmy się.

  SYTUACJA BARYCZNA/SYNOPTYCZNA

  Jesteśmy pod działaniem rozległego układu wyżowego, którego centrum znajduje się nad naszym krajem. Układ rozciąga się od południowej Skandynawii aż prawie po basen Morza Śródziemnego. Układ powoli przesuwa się na południowy wschód i to będzie pierwszy krok do zmian w pogodzie.

  Obecnie napływa powietrze arktyczne, co z rozpogodzeniami daje w wielu miejscach ujemne temperatury.

  Przez najbliższe godziny uwagę należy zwrócić na Atlantyk, gdzie mamy do czynienia z wysypem głębokich ośrodków niskiego ciśnienia. Co prawda niedaleko Europy widać jeden, ale, to on będzie miał spory wpływ na pogodę nie tylko na 1 listopada, ale na zbliżający się weekend.

  Jest to pozostałość po burzy subtropikalnej "Rebekah". Układ wyżowy powoli będzie odsuwał się dalej nad Morze Czarne, dając pole do popisu polu obniżonego ciśnienia, które będzie śmielej wkradać się nad Europę środkową.

  Oznacza to powolną zmianę cyrkulację powietrza. 1 listopad od zachodu zacznie częstować mnie i Was cyrkulacją strefową, a więc zachodnią. Możecie być nieco zdezorientowani, że będzie wiało z południa, ale powietrze będzie pochodziło znad Atlantyku. Niestety pogoda będzie się zmieniać: na gorszą.

  NOC 31.10/1.11

  Zachmurzenie na przeważającym obszarze niemal niezauważalne. Jedynie wiszące zanieczyszczenia i mgły się dadzą we znaki. Na północnym wschodzie Polski zaznaczy się ciepły wycinek ciepłej strefy frontu, co przyczyni się do rozwoju chmur.

  Opady o charakterze punktowym spodziewane są jedynie na Warmii, Mazurach oraz gdzieniegdzie na Pomorzu. Pozostała część kraju bez opadów. Tam, gdzie niebo bezchmurne, a więc niemal wszędzie poza Warmią, Mazurami oraz Podlasiem i Pomorzem, temperatura będzie wahać się od 0 do -2, lokalnie -3 stopni. Gdzieś na otwartych przestrzeniach możliwe większe spadki. Nad terenami pod chmurą, od 1 do 3 stopni na plusie.

  1.11.2019r - PIĄTEK

  Układ wyżowy jeszcze będzie oddziaływał na Polskę (poza może zachodem), więc w wielu miejscach poranek piękny i rześki. W miarę upływu dnia jednak od zachodu następować będzie powolny wzrost zachmurzenia.

  Do wieczora pogodnie jedynie w Świętokrzyskim, Podkarpackim, Lubelskim oraz we wschodniej części Podlaskiego. Padać zacznie późnym wieczorem. Zachód zostanie potraktowany strefą frontu atmosferycznego z opadami deszczu. Opady będą sukcesywnie nocą przesuwały się na zachód i rano powinny już znaleźć się nad północną oraz centralną Polską.

  Temperatura w ciągu dnia wahać się będzie od 4-5 stopni na północy, przez 6-7 w centrum, na zachodzie i wschodzie, do 8-9 na południowym zachodzie i lokalnie na południu. Wiatr będzie wiał z południa i chwilami w porywach będzie osiągał 40-55 km/h.

  Podsumowując, kwiatkom żywym może być niewygodnie jedynie, gdy postawicie je jeszcze dziś.

  Życzę wszystkim bezpiecznych podróży i szczęśliwych powrotów do domu.

  #prognoza #pogoda #listopad #wszystkichswietych #swieto #forecast #Polska #Poland


Log in to reply
 

Windyty, S.E. - all rights reserved. Powered by excellent NodeBB
NodeBB & contributors, OSM & contributors, HERE maps
Terms and Conditions     Privacy Policy