Prognoza pogody na 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 • | Premium


  SIE MA!!

  Już trwa. Kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem zbiórka prowadzona jest na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej. Już w sobotę, ale głównie w niedzielę odbędą się happeningi, koncerty ze słynnym światełkiem do nieba o godzinie 20:00. Mam nadzieję, że tegoroczny finał nie będzie obfitował w incydenty, czy tragedie :(.

  Przejdźmy więc do prognozy pogody.

  Spodziewana sytuacja baryczna

  Nasz kraj powoli dostawać się będzie pod wpływ wyżu (część większego układu) znad Czech, który będzie powoli wędrował w kierunku Słowacji, na chwilę dając nam odpoczynek od opadów.

  Klin wyżowy sięgnie aż nad Rosję. Niestety w niedzielę od północnego zachodu wejdzie strefa ciepłego frontu atmosferycznego z przelotnymi opadami. Oznacza to także większe zachmurzenie.

  Na północy kraju zwiększy się również gradient poziomy ciśnienia. Oznacza to większą prędkość wiatru przyziemnego.

  11.01.2020r - Sobota

  Zachmurzenie duże/całkowite nad niemal całym krajem. Niemal wszędzie punktowe, przelotne opady deszczu, które chwilami mogą mieć charakter umiarkowany. W górach oraz na pogórzu opady śniegu, które także mogą być chwilami mocniejsze.

  W Bieszczadach, w Kotlinie Kłodzkiej możliwe są opady marznące powodujące gołoledź. Na drogach będzie ślisko. W przerwie między opadami jest szansa na niewielkie przejaśnienia. Na termometrach głównie od 2 do 4 stopni.

  Lokalnie nad morzem może być około 5 stopni. Na pogórzu od -3 do 0 stopni. Najchłodniej w górach, około -8, -9 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany zachodni skręcający na północno zachodni.

  12.01.2020r - Niedziela

  Zachmurzenie małe i umiarkowane. Rano większe zachmurzenie z możliwością wystąpienia mgieł przede wszystkim na pogórzu, w kotlinach i na południowym wschodzie kraju. Na pozostałym obszarze możliwe są niewielkie zamglenia. Istnieje spora szansa na większą ilość słońca.

  Tyczy się to przede wszystkim zachodu, centrum oraz północnego wschodu. Po południu rozpogodzi się także na wschodzie, jednak od północnego zachodu wejdzie strefa większego zachmurzenia, która będzie wędrować wgłąb Polski.

  Przelotne opady deszczu możliwe wieczorem w pasie Pomorza. Strefa będzie oddziaływać także na Warmii i Mazurach oraz później na Podlasiu. Tam niewykluczone są opady mieszane - deszcz ze śniegiem lub sam śnieg.

  Na drogach może być ślisko. Pozostała część Polski bez opadów. Od - 6 stopni w górach, przez 0 na pogórzu oraz w Lubelskim. Pozostała część Polski w temperaturze od 2 do 3 lokalnie 4 stopni. Na północnym zachodzie niewykluczone, że zobaczymy 5 stopni. Wiatr umiarkowany, na północy dość silny, osiągający (na północy) 50-55 km/h wiejący z zachodu i południowego zachodu.

  Życzę Wszystkim udanej zabawy. Liczycie na kolejny rekord? ;)

  WOŚP Jurek Owsiak Wielka Orkiestra Swiatecznej Pomocy. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - Jarosław.

  Jarosław Turała

  „Sorry. Taki mamy klimat" czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały. Śledź mnie na Facebooku lub Twitterze.

  https://www.windy.com/-Temperature-temp?temp,47.946,8.108,5,internal

Windyty, S.E. - all rights reserved. Powered by excellent NodeBB
NodeBB & contributors, OSM & contributors, HERE maps
Terms and Conditions     Privacy Policy