• | Premium

  Za nami bardzo ciepły dzień. Lokalnie na zachodzie temperatura wzrosła do 13, 13,5 stopnia. Niektóre Wasze narzędzia pomiarowe pokazywały nawet więcej. To efekt adwekcji (napływu) mas powietrza z południowego zachodu.

  Na parę godzin zrobi się nieco chłodniej,przede wszystkim na wschodzie Polski, zachód nadal w objęciach cieplejszych mas powietrza. Wyraźniejsze ochłodzenie prawdopodobnie dotrze do nas w najbliższy weekend.

  85d4e067-6f18-455b-986e-d5af1a0fe61f-image.png

  Source - DWD

  SYTUACJA BARYCZNA/SYNOPTYCZNA

  Polska znajduje się w bezpośrednim oddziaływaniu układu wysokiego ciśnienia, który sięga aż Bałkanów. Wypycha on niejako falę górną i szybszy przepływ nieco dalej na północ od naszego kraju. Wyż będzie dalej przesuwał się na wschód. Oznacza to zmianę pogody. Będzie więcej chmur, a niewykluczone, że w weekend gdzieś spadnie deszcz lub śnieg,

  16.01.2020r - CZWARTEK

  Zachmurzenie małe i umiarkowane. Więcej chmur lokalnie w centrum i na południu Polski. Opadów nie przewiduje się. Na pogórzu około 0 stopni. Wschód Polski i północ w temperaturze od 3 do 4 stopni. Centrum do 5 a zachód, to już temperatury w zakresie 6-7 stopni. Wiatr słaby, chwilami umiarkowany zachodni. Ciśnienie póki co stabilne.

  17.01.2020r - PIĄTEK

  Zachmurzenie małe lub jego brak przede wszystkim na zachodzie Polski. Centrum i wschód skąpane w gęstych mgłach i zamgleniach, które mogą znacząco utrudniać jazdę. Opadów nie będzie, ale wzrośnie stężenie zanieczyszczeń w warstwie granicznej troposfery. Oznacza to niestety, że będzie się źle oddychać (szczególnie na wschodzie i lokalnie w centrum).

  Spory kontrast temperatur. Na wschodzie od -3 do -1 stopnia. 0 +2 stopnie na Kujawach i w centrum. 4 stopnie na Pomorzu, 5-6 w Wielkopolsce, do 7-8 a nawet 9 stopni na południowym zachodzie, zachodzie i północnym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany w górach dość silny i porywisty, osiągający 90 km/h, Nad morzem także od 40 do 50 km/h. Ciśnienie zacznie spadać.

  be6c1e0c-13e1-4e92-8ec5-4b1b652b7e31-image.png
  Source - ESTOFEX

  A kolejne dni, to więcej opadów różnej maści. Na dalszym horyzoncie widać nieco dynamiki. Będzie wiało, lało, sypało, a i Wasze samopoczucie znacznie się pogorszy.......Czy rzeczywiście tak się stanie? Obserwuję i w razie czego przeanalizujemy sobie te pogodowy misz-masz.

  Grafika - DWD/ESTOFEX

  Jarosław Turała

  „Sorry. Taki mamy klimat" czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały. Śledź mnie na Facebooku lub Twitterze.

  https://www.windy.com/-Temperature-temp?temp,47.946,8.108,5,internal

Windyty, S.E. - all rights reserved. Powered by excellent NodeBB
NodeBB & contributors, OSM & contributors, HERE maps
Terms and Conditions     Privacy Policy