Prognoza pogody dla Polski na okres 07-09.02.2020


 • | Premium

  Ale piękna zima na południu kraju. Dziś znów może tam nieźle dosypać. Zresztą na zrzucie ekranowym za pośrednictwem WebCamera.pl możemy zobaczyć jak jest pięknie na Krupówkach, które o dziwo są niema zupełnie puste. Szkoda, ze reszta Polski nie podziela tego "klimatu". Ostatnie dwa/trzy dni stabilnej i w miarę słonecznej pogody. Nowy tydzień, to nowa pogoda.

  Sytuacja baryczna/synoptyczna

  Polska znajduje się jeszcze pod działaniem odchodzącego frontu atmosferycznego, który jeszcze zaznacza się na południu i południowym zachodzie i zachodzie kraju. Przynosi on opady deszczu, a na krańcach południowych i w górach także śniegu.

  Od północy dostaniemy się pod wpływ ośrodka wyżowego, którego centrum znajdzie się nad naszym krajem. Przyniesie on sporo rozpogodzeń i słońca.

  Sytuacja ta zacznie się zmieniać w sobotę i niedzielę, kiedy wyż zacznie się odsuwać na południe, ciśnienie zacznie spadać, zachmurzy się i będzie sporo opadów oraz silny wiatr.

  photo:DWD-ICON

  7.02.2020r - Piątek

  Zachmurzenie umiarkowane i duże, szczególnie na zachodzie, południowym zachodzie i południu. Pozostała część Polski w rozpogodzeniach. Miejscami na północnym wschodzie będzie czyste niebo. Opady deszczu zanikające na zachodzie i południowym zachodzie. Na południu opady śniegu.

  W górach znów dosypie 10-20 cm śniegu. Maksymalna temperatura, to lekki mróz na krańcach wschodnich kraju, tam może być około -1 stopnia. Centrum, to temperatury od 1 do 2 lokalnie 3 stopni. Południowy zachód oraz cała zachodnia granica, to temperatury od 3 do 4 lokalnie 5 stopni.

  Nad morzem od 2 do 4 stopni (wschód - zachód). W górach -6 stopni. Wiatr Wiatr słaby, jedynie na krańcach wschodnich do 30 km/h w porywach wiejący z północy. Ciśnienie będzie stabilne.

  Z piątku na sobotę w wielu miejscach kraju temperatura spadnie poniżej zera. Południe Polski na otwartych przestrzeniach może być bardzo mroźno. Temperatura może spaść do -10 stopni. Praktycznie poza krańcami Polski zachodniej wszędzie o poranku od 0 do -3, -4 stopni.

  8.02.2020r - Sobota

  Zachmurzenie małe z licznymi przejaśnieniami. Lokalnie gdzieniegdzie czyste niebo. Opadów się nie przewiduje.

  Temperatury w ciągu dnia wyniosą: Od 0, 2 stopni na wschodzie, przez 3-4 w centrum i na południu do 5-7 stopni na zachodzie. Południowy wschód, to temperatury około 4-5 stopni a nad morzem od 3 do 4 lokalnie na Pomorzu zachodnim 5 stopni. Wiar nadal słaby a ciśnienie będzie jeszcze w miarę stabilne.

  Nocą z soboty na niedzielę znów lokalnie temperatury spadną poniżej zera. Najzimniej będzie w górach, gdzie będzie poniżej -10 stopni. Zachód, to plusy, centrum około 0, -2 stopni. Wschód z temperaturami od -4 do -6 stopni.

  9.02.2020r - Niedziela

  Zachmurzenie małe i umiarkowane powoli od zachodu wzrastające do dużego. Padać jednak jeszcze nie powinno, a rozpogodzeń będzie dość sporo. Chmury raczej piętra wysokiego i lokalnie średniego. Od 4 stopni na wschodzie przez 6-7 w centrum i na południu, do 8-10 na zachodzie kraju.

  Niewykluczone, że będzie jeszcze cieplej. Wiatr słaby powoli będzie się wzmagał, wieczorem na zachodzie już porywy do 50-60 km/h z południowego zachodu i południa. Ciśnienie zacznie dość szybko spadać.

  A w poniedziałek? W poniedziałek będzie dynamicznie, deszczowo, prawdopodobnie także burzowo, wietrznie i nie do końca bezpiecznie. Korzystajmy więc z pięknej pogody.

  Jarosław Turała

  „Sorry. Taki mamy klimat" czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały. Śledź mnie na Facebooku lub Twitterze.

  https://www.windy.com/-Temperature-temp?temp,47.946,8.108,5,internalWindyty, S.E. - all rights reserved. Powered by excellent NodeBB
NodeBB & contributors, OSM & contributors, HERE maps
Terms and Conditions     Privacy Policy