Prognoza pogody dla Polski na okres 17-18.02.2020


 • | Premium

  Bardzo ciepła noc za nami. Prawie tropikalna. W wielu miejscach naszego kraju temperatura nie spadła poniżej 10-11 stopni. Obecnie na 06:00 najcieplej jest w Legnicy, aż 12,3 stopnia. Dziś także będzie ciepło, jak na luty. Niestety także się zachmurzy i może popadać. Wiatr jeszcze umiarkowany i dość silny, szczególnie nad morzem.

  Sytuacja baryczna/synoptyczna

  Polska znajduje się nadal w polu obniżonego ciśnienia wraz z nieco zaostrzonym gradientem barycznym. W ciągu dnia z północnego zachodu na południowy wschód przechodzić będzie strefa wilgoci związana z frontem atmosferycznym za którym napłynie nieco chłodniejsze powietrze.

  17.02.2020r - Poniedziałek

  Zachmurzenie umiarkowane i duże z możliwością wystąpienia przejaśnień. Do południa najwięcej nieba zobaczą mieszkańcy województw południowo wschodnich, a następnie po przejściu frontu także mieszkańcy Pomorza.

  Opady przelotne deszczu możliwe są od Dolnego Śląska, Wielkopolskę, przez łódzkie, Mazowieckie po Podlaskie. Wieczorem rozpada się w Świętokrzyskim oraz nad województwami południowo wschodnimi.

  Od 7-8 stopni na północy, przez 10-11 w centrum,na zachodzie i wschodzie, do 12-14 na południu i południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany będzie stopniowo słabł, ale na Pomorzu jeszcze silny i porywisty, do 70 km/h. Ciśnienie będzie powoli rosnąć.

  photo:Tropicaldibits.com

  18.02.2020r - Wtorek

  Zachmurzenie umiarkowane i duże nad większością regionów. W centrum i na południowym zachodzie nieco więcej przejaśnień. Rano jeszcze na południowym wschodzie będzie zaznaczać się strefa wilgoci związana z frontem atmosferycznym. Północ w wysypie konwekcyjnych opadów, które chwilami mogą być intensywne. Nie jest wykluczone pojawienie się opadów mieszanych, szczególnie na Kujawach.

  Niewykluczone są zjawiska burzowe podczas których może spaść krupa śnieżna, no i pojawią się wyładowania atmosferyczne. Nie jest wykluczone pojawienie się mocniej zorganizowanych struktur np. niewielkiej formacji liniowej. Opady i ewentualne burze po południu możliwe także w centrum, na wschodzie i północnym wschodzie.

  Temperatura wyrównana. Niemal wszędzie od 6 do 8 stopni. Jedynie w województwach północnych i północno wschodnich jedynie 4-5 stopni. Wiatr umiarkowany chwilami silniejszy, szczególnie w spodziewanych zjawiskach konwekcyjnych, może chwilami osiągać 60-70 km/h. Ciśnienie będzie się wahać z tendencją do wzrostu.

  Kochani. Dalsze prognozy zmieniają się niemal co aktualizację, więc nie ma co siać paniki, że za tydzień będzie wiało etc. Szykuje się za to całkiem dynamiczny wtorek, z burzami, opadami i wiatrem.

  Jarosław Turała

  „Sorry. Taki mamy klimat" czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały. Śledź mnie na Facebooku lub Twitterze.

  https://www.windy.com/-Temperature-temp?temp,51.200,14.370,6,i:pressure,internalWindyty, S.E. - all rights reserved. Powered by excellent NodeBB
NodeBB & contributors, OSM & contributors, HERE maps
Terms and Conditions     Privacy Policy