Prognoza pogody dla Polski na okres 24/25.02.2020


 • | Premium

  Jak tam po wichurach i burzach? Muszę przyznać, że było bardzo ciekawie. Formacja liniowa, intensywne deszcze, burze, grad...

  Wg doniesień 5 osób zostało poszkodowanych (w tym jeden strażak). Ponad 76 tyś odbiorców pozbawionych jest prądu. Straż do tej pory ma sporo wyjazdów do powalonych drzew związanych z wichurą ostatniej nocy.

  Przed nami dosłownie chwila spokoju. Jeszcze tej nocy nadciągnie kolejny front z opadami i nieco silniejszym wiatrem.
  photo:DWD-ICON;

  Sytuacja baryczna/synoptyczna

  Polska nadal znajduje się pod wpływem odchodzącego niżu znajdującego się nad Ukrainą. Niestety już na zachodzie Europy widoczny jest kolejny ośrodek niskiego ciśnienia, który wędruje nad Wyspami Brytyjskimi. Będzie się on kierował na północny wschód w kierunku Morza Północnego. Nocą fronty przyniosą kolejną porcję, jakże potrzebnych opadów.

  24.02.2020r - Poniedziałek

  Zachmurzenie umiarkowane i duże. Większe przejaśnienia na południu i północy Polski. Miejscami opady deszczu o charakterze punktowym. Na krańcach południowych oraz w górach opady śniegu niezbyt intensywne. Wysoko w górach około -10 stopni. Pogórze od -3 do 0 stopni. Reszta Polski w temperaturach od 3 do 4 lokalnie 5 stopni. Wiatr nieco osłabnie, ale na południowym wschodzie jeszcze będzie wiał do 60 km/h. Ciśnienie nieco wzrośnie.

  25.02.2020r - Wtorek

  Nocą od zachodu wejdzie szeroka strefa opadów deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu. Chwilami opady mocniejsze. Do rana padać będzie niemal wszędzie, jedynie na południowym zachodzie bez opadów. Miejscami będzie ślisko z uwagi na opady deszcz ze śniegiem i śniegu. Wciągu dnia opady pozostaną na wschodzie, w centrum i na północy. Od zachodu coraz więcej przejaśnień, jednak nie należy wykluczyć pojedynczych przelotnych opadów. Od 6-7 stopni na północnym wschodzie przez 9-10 w centrum, na południu i północy do 11 na zachodzie i południowym zachodzie. Wiatr znów zwiększy swoją siłę i będzie wiał z prędkością lokalnie 60-70 km/h z kierunku zachodniego. Ciśnieie znów zacznie spadać.

  Kolejne dni, to większe ochłodzenie, a następnie powrót do temperatur rzędu 4-6 stopni. Lokalnie popada deszcz lub śnieg. Powtórki z rozrywki (wichury) nie widać.

  Jarosław Turała

  „Sorry. Taki mamy klimat" czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały. Śledź mnie na Facebooku lub Twitterze.

  https://www.windy.com/-Wind-gusts-gust?gust,51.200,14.370,6,i:pressure,internalWindyty, S.E. - all rights reserved. Powered by excellent NodeBB
NodeBB & contributors, OSM & contributors, HERE maps
Terms and Conditions     Privacy Policy