• | Premium

  Dziś prognoza weekendowa. Nieco szybciej ;)

  Zimowo, chociaż na chwilę. W wielu miejscach kraju na chwilę się zabieliło. Padało dość intensywnie, a lokalnie nawet gdzieniegdzie chyba grzmiało. Tymczasem kilkunastogodzinne ocieplenie i kolejna porcja opadów. Jakże nadal potrzebnych.

  SYTUACJA BARYCZNA/SYNOPTYCZNA

  Polska znajduje się nadal w polu obniżonego ciśnienia z widoczną zatoką geopotencjału. Na mapach "niższych" widać wyraźnie ośrodek wysokiego ciśnienia, który będzie przemieszczał się dość szybko na południowy wschód Europy. Od zachodu wejdzie kolejna strefa frontów atmosferycznych. Na chwilę zrobi się cieplej, by w niedzielę, temperatura znów oscylowała wokół tego, co mieliśmy do tej pory.

  photo: Tropicaldibits;

  29.02.2020r - SOBOTA

  Zachmurzenie umiarkowane i duże, szczególnie na zachodzie i południu Polski. Na wschodzie możliwe są większe przejaśnienia. Opady śniegu/deszczu ze śniegiem i deszczu przede wszystkim na Pomorzu, oraz w Wielkopolsce i Kujawach. Strefa będzie przesuwać się na północny wschód, osiągając około południa także północną część województwa łódzkiego. Opady deszczu/deszczu ze śniegiem także w Kotlinie Kłodzkiej. Późnym popołudniem strefa opadów dotrze nad Warmię i Mazury.

  Od zachodu postępować będą rozpogodzenia. 2-3 stopnie w opadach. Wschód około 4 stopni. Centrum i południe, to 6-7. Zachód i południowy zachód, nawet z temperaturą 10 stopni. Pogórze w lekkim mrozie do -2 stopni. Wiatr umiarkowany, osiągający 50 km/h w porywach. W górach będzie osiągał prędkość 100 km/h.

  1.03.2020r - NIEDZIELA

  Meteorologiczna wiosna rozpocznie się od nocnych opadów. Do rana już powinna dotrzeć do Warmii i Mazur, Małopolski i Świętokrzyskiego. Następnie w ciągu dnia należy spodziewać się wielu przejaśnień i dość sporej ilości słońca. Nie jest jednak wykluczone, że gdzieś na północy (Kujawy/Wielkopolska także) pojawią się przelotne
  opady pochodzenia konwekcyjnego. Przyjemnie. Wszędzie od 7 do 10 lokalnie 11 stopni. Jedynie na północy około 5-6 stopni. Wiatr umiarkowany, osiągający 50 km/h szczególnie na zachodzie i północy. W górach porywy do 90 km/h.

  Jarosław Turała

  „Sorry. Taki mamy klimat" czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały. Śledź mnie na Facebooku lub Twitterze.

  https://www.windy.com/-Wind-gusts-gust?gust,51.200,14.370,6,i:pressure,internal

Windyty, S.E. - all rights reserved. Powered by excellent NodeBB
NodeBB & contributors, OSM & contributors, HERE maps
Terms and Conditions     Privacy Policy