Prognoza pogody dla Polski na okres 2-3.03.2020


 • | Premium

  W marcu, jak w garncu prawda? Czy wróci jeszcze śnieg? Może jednak temperatura dojdzie do 20 stopni? Powiem Wam jedno - Czas pokaże :D. Tymczasem wczoraj mieliśmy kolejny incydent burzowy, który być może jest zapowiedzią bardzo intensywnego wiosenno-letniego sezonu. Co nas czeka przez najbliższe dwa dni? Zapraszam do zapoznania się z najnowszą prognozą pogody.

  SYTUACJA BARYCZNA/SYNOPTYCZNA

  Polska znajduje się w polu obniżonego ciśnienia z widoczną zatoką niżową oraz strefą frontu atmosferycznego. Od południa będzie powoli nasuwał się ośrodek niskiego ciśnienia, którego fronty przyniosą dość sporo opadów. Wędrówka niżu spowoduje krótkotrwałą adwekcję cieplejszej masy powietrza. We wtorek prawdopodobnie dostaniemy się pod wpływ kolejnego niżu z opadami. Nadmienić trzeba, że dominować będą opady deszczu.

  photo: IMGW

  2.03.2020r - PONIEDZIAŁEK

  Zachmurzenie duże/całkowite niemal wszędzie. Na południowym zachodzie możliwe są większe przejaśnienia. Szeroka strefa opadów będzie przesuwała się z południa na północ, jeszcze do południa powinna dotrzeć do Warmii i Mazur. Strefa będzie dominować na Podkarpaciu, Kujawach oraz Mazowszu.

  Nad woj Zachodniopomorskim niewykluczone, że pojawi się po południu płytka konwekcja i przelotnie popada deszcz (nieco mocniej, ale punktowo). Temperatura będzie się wahać w przedziale od 6 do 8 stopni. Jedynie na pogórzu od 0 do 2-3 stopni. Wiatr słaby, umiarkowany jedynie na południowym wschodzie. Ciśnienie będzie spadać.

  3.03.2020r - WTOREK

  Ranek przyniesie mgły i zamglenia północnej części Polski. Zachmurzenie od rana umiarkowane/duże nad większością regionów. Więcej przejaśnień na wschodzie kraju. Cały zachód Polski skąpany w deszczu. Padać będzie niemal cały dzień. Po południu padać będzie także w woj, południowych/centralnych sięgając aż do Świętokrzyskiego, Mazowieckiego po Podlaskie. Wieczorem deszcz możliwy także w Lubelskim i Podkarpackim.

  Nawet 12-13 stopni na Podkarpaciu i w województwach południowo wschodnich. Małopolska i Świętokrzyskie, to temperatury z zakresu 10-11 stopni. Im dalej na zachód, tym chłodniej, ale bez dramatu. Centrum i północ z temperaturami od 7 do 10 stopni. Najchłodniej na północnym zachodzie i zachodzie, gdzie będzie od 4 do 6 stopni. Wiar słaby, jedynie na południowym zachodzie umiarkowany, ale nie będzie głów urywał. Ciśnienie po lekkim wzroście znów zacznie spadać.

  Na uwagę zasługuje quasi-stacjonarny front atmosferyczny, który będzie przez parę dni kształtował pogodę w południowo wschodnich regionach kraju. W Bieszczadach prawdopodobnie spadnie sporo śniegu, a niżej, także we wschodniej części Lubelskiego sporo deszczu.

  Dalsze prognozy? Wydaje się, że spora dolina geopotencjału sięgająca daleko na południe Europy będzie faworyzować przemieszczanie się ośrodków niskiego ciśnienia z południa. To dobra wiadomość, gdyż są one bogate w wodę i przyniosą sporo opadów :D.

  #prognoza #weather #Polska #dziendobry #goodmornig #pogodaWindyty, S.E. - all rights reserved. Powered by excellent NodeBB
NodeBB & contributors, OSM & contributors, HERE maps
Terms and Conditions     Privacy Policy