• | Premium

  W wielu miejscach kraju na trawnikach i klombach widać prawdziwą wiosnę. Na drzewach widać pąki, bazie i bardzo powoli robi się zielono. Jak większość z Was, także ja zadaje sobie pytanie - "Może zima przyjdzie w marcu? albo w kwietniu"?

  Podchodząc bardzo profilaktycznie napiszę, że oczywiście istnieje takie prawdopodobieństwo. Jednak jako doświadczony człek, który przeżył bardzo ciepłe dwie zimy z rzędu, uważam, że raczej kierujemy się ku wiośnie.

  Przed nami trochę deszczu i trochę słońca przy umiarkowanej temperaturze i równie umiarkowanym wietrze.

  SYTUACJA BARYCZNA/SYNOPTYCZNA

  Polska szczególnie wschodnia, znajduje się pod działaniem frontu atmosferycznego, który nieco będzie przypominał frot prawie stacjonarny. Przyniesie on opady deszczu, które chwilami mogą być mocniejsze. W Bieszczadach i Tatrach spadnie sporo śniegu. Nie jest wykluczone także, że na froncie pojawi się płytki ośrodek niskiego ciśnienia, ale nie powinien być on groźny.

  Tymczasem na południu widać ośrodek wyżowy który jutro zaznaczy się niewielkim klinem w kraju. Oznacza to przede wszystkim poprawę pogody i większą ilość słońca.

  photo:DWD-ICON;

  4.03.2020r - ŚRODA

  Zachmurzenie umiarkowane i duże niemal w całej Polsce. Jedynie na zachodzie pojawią się przejaśnienia i będzie naprawdę sporo słońca. Opady deszczu przede wszystkim na południowym wschodzie i wschodzie, z tym, że strefa powinna pojawić się we wschodniej części Podlaskiego. Przelotne i punktowe opady możliwe są także na

  Pomorzu oraz w drugiej części dnia także na Warmii i Mazurach. Z zachodu będą do centrum postępować przejaśnienia :). Północ i południowy wschód, to temperatury rzędu 3-4 stopni. Reszta Polski to zakres od 5 do 7 lokalnie na zachodzie do 8 stopni.

  Pogórze w lekkim mrozie do -3 stopni. Wiatr słaby, jedynie na Pomorzu umiarkowany. Ciśnienie powoli zacznie rosnąć.

  5.03.2020r - CZWARTEK

  Zachmurzenie małe i umiarkowane. Więcej chmur o poranku jedynie na północy, ale i tam z upływem dnia się rozpogodzi. Jakieś pojedyncze krople możliwe są jedynie na krańcach woj. Lubelskiego i do południa na Pomorzu. Tak to bez opadów. Najchłodniej znów na północy wliczając Kujawy, gdzie będzie od 3 do lokalnie 5 stopni. Około 4 stopnie możliwe są także na Podlasiu. Reszta Polski z temperaturami od 5-6 do 7-8 stopni.

  Oczywiście pogórze będzie wyjątkiem. Tam około 2-3 stopni. W górach mróz do -3,-4 stopni. Wiatr słaby, umiarkowany jedynie na zachodzie, osiągający w porywie 40 km/h. Ciśnienie będzie rosnąć, po południu zacznie spadać.

  Kolejne dni, to nieco silniejszy wiatr związany z bliskością niżu barycznego na zachód od naszego kraju. Na szczęście pragnę wszystkich uspokoić, że wichur nie będzie, a to za sprawą słabego gradientu poziomego ciśnienia. Pamiętajcie o czwartkowym słoneczku. Mordeczki Wasze potrzebują naturalnej witaminy D :).

  Jarosław Turała

  „Sorry. Taki mamy klimat" czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały. Śledź mnie na Facebooku lub Twitterze.

  https://www.windy.com/-Wind-gusts-gust?gust,51.200,14.370,6,i:pressure,internal

Windyty, S.E. - all rights reserved. Powered by excellent NodeBB
NodeBB & contributors, OSM & contributors, HERE maps
Terms and Conditions     Privacy Policy