Prognoza pogody na okres 9-10.03.2020r


 • | Premium

  Ale ten czas leci. Przyznam, że bardzo, ale to bardzo szybko ucieka czas przez palce. Za nami weekend, przed nami kolejny tydzień. Tydzień, który pomerda nas ciepłem. Niestety może się zdarzyć, że ujrzymy jeszcze temperatury bardziej zimowe aniżeli wiosenne. Póki co znów będzie na przemian: trochę słońca, trochę chmur, no i oczywiście opadów.

  SYTUACJA BARYCZNA/SYNOPTYCZNA

  Znajdujemy się jeszcze w zasięgu słabego wyżu, który przesuwa się obecnie na południowy wschód od naszego kraju. Jednocześnie od zachodu widać wyraźną zatokę niskiego ciśnienia z frontem atmosferycznym. Przyniesie on przelotne opady deszczu i delikatne, ciepłe powietrze Polarnomorskie. Na uwagę zasługuje wtorek i noc z wtorku na środę, kiedy przez kraj przejdzie szeroka strefa opadów związana z frontami atmosferycznymi. Będzie padać....mocniej i więcej.
  ba728858-c21e-4951-8e3d-dd7002234e71-image.png
  Source: Ogimet

  9.03.2020r - PONIEDZIAŁEK

  Zachmurzenie małe lub jego brak, od rana przede wszystkim na wschodzie i w centrum. Zachód kraju już w zachmurzeniu dużym oraz w opadach przelotnych deszczu, Nie będą one jakieś silne. Po prostu popada. W miarę upływu dnia strefa opadów będzie wędrować dalej na wschód i po południu powinna osiągnąć centrum kraju, Na wschodzie (poza krańcami) bez opadów. Temperatura przyjemna, a w słońcu nawet bardzo przyjemna. Od 7 stopni na północy do 8-10 w pozostałej części Polski. W górach lekki mróz do -3 stopni. Wiatr słaby z południa i południowego zachodu. Ciśnienie powoli zacznie spadać.

  10.03.2020r - WTOREK

  Noc z poniedziałku na wtorek z przelotnymi opadami przede wszystkim na północy i w centrum. Poranek przyniesie więcej przejaśnień oraz ujemną temperaturę na wschodzie Polski, gdzie na termometrach około 0,-1 stopnia. Na otwartych przestrzeniach spadki mogą być wyższe. Zachmurzenie umiarkowane w ciągu dnia i duże. Więcej przejaśnień na południu, w Wielkopolsce oraz w Lubuskim. Później strefa przejaśnień rozszerzy się nad inne regiony, jednak od zachodu około południa wejdzie szeroka strefa opadów deszczu, która będzie powoli przesuwać się na wschód. Nocą będzie padać niemal wszędzie. Temperatura od 6 stopni na wschodzie przez 8 na północy i południu, do 10 w centrum i na zachodzie. Wiatr słaby, jednak od zachodu zacznie nieco przyspieszać. Na zachodzie prędkość wiatru w porywie może osiągać 40-45 km/h, a nad samym morzem około 60 km/h. Wschód jeszcze z wiatrem tzw słabeuszem.
  Ciśnienie będzie nadal spadać.

  Kolejne dni, to silniejszy wiatr, szczególnie na Pomorzu. Na uwagę jednak zasługuje piątek 13-go. Czyżbyśmy byli świadkami kolejnego burzowego incydentu? Aktualizację modeli pokażą. Póki co korzystamy z ładnej pogody i cieszymy się z deszczu.

  #prognoza #pogoda #Polska #Poland #weather #forecast


Log in to reply
 

Windyty, S.E. - all rights reserved. Powered by excellent NodeBB
NodeBB & contributors, OSM & contributors, HERE maps
Terms and Conditions     Privacy Policy