Prognoza pogody dla Polski na okres 16-17.03.2020


 • | Premium

  Po pięknej niedzieli przyszedł czas na piękny poranek. W Rakowie temperatura o 6 rano spadła do -10,1 stopnia. Ciepło jest tymczasem nad morzem. W Ustce mamy +5,1 stopnia. W ciągu dnia temperatura zacznie rosnąć, ale na niebie pojawi się więcej chmur. Ogólnie spoglądając teraz na pogodę, to poczujemy powiew prawdziwej wiosny. Będzie ciepło i w miarę pogodnie. Opadów powinno być znacząco mniej.

  SYTUACJA BARYCZNA/SYNOPTYCZNA

  Polska znajduje się pod działaniem ośrodka wysokiego ciśnienia, który znajduje się obecnie nad Bałkanami. Północ kraju w miarę upływy dnia dostanie się pod wpływ mało-aktywnego frontu atmosferycznego, który zaznaczy się także na Podlasiu oraz Warmii. Na pozostałym obszarze ogólnie spokojnie. Jedyne, co może dokuczać, to silniejszy wiatr, który może potęgować uczucie chłodu.
  13d7fcd0-ba68-47db-8472-2299f75f0ade-image.png

  16.03.2020r - PONIEDZIAŁEK

  Zachmurzenie małe lub jego brak. Bardzo dużo chmury wysokiej w postaci pasm. Około południa nad morzem będzie wzrastało zachmurzenie. Po południu możliwe tam opady deszczu, które wystąpią także na Warmii, Mazurach oraz na Podlasiu. Reszta kraju bez opadów. Po chłodniejszym, a nawet mroźniejszym poranku, będzie coraz cieplej. Nawet 14-15 stopni na zachodzie. Na południu około 11-12. Centrum 10-11, północ 8-10 (północny zachód 12-13). Chłodniej na północnym wschodzie, gdzie będzie około 7-9 stopni. Najniższa temperatura w Podkarpackim: około 5-6 stopni. Wiatr słaby na zachodzie, w innych regionach umiarkowany osiągający 50-55 km/h w porywie (szczególnie na wschodzie). Ciśnienie delikatnie spadnie.

  17.03.2020r - WTOREK

  Poranek na północy przyniesie sporo mgieł i zamgleń. Zachmurzenie będzie raczej duże, miejscami całkowite (mowa o północy). W centrum i na południu mniej chmur o poranku, jednak będzie ich coraz więcej. Opady jeśli wystąpią, to symboliczne na północnym wschodzie kraju. Deszcz niewykluczony na krańcach Polski południowo zahodniej. Reszta Polski bez opadów. Cieeeeepłooooo. Od 8-10 na północnym wschodzie przez 12-14 nad większością regionów do 16-17 na południowym zachodzie. Wiatr słaby, osiągający 20-25 km/h. Ciśnienie będzie się delikatnie wahać.

  A dalsze dni ze spokojną pogodą. Jedynie czwartek i piątek mogą przynieść przelotne, punktowe opady. Ale póki co...spokój.

  #prognoza #pogoda #weather #Polska


Log in to reply
 

Windyty, S.E. - all rights reserved. Powered by excellent NodeBB
NodeBB & contributors, OSM & contributors, HERE maps
Terms and Conditions     Privacy Policy