• | Premium

  No i mamy prima aprilis. Nic nadzwyczajnego, ale jednak :).
  Wczorajsze epizody zimowe sprawiły, że na wielu buziach pojawił się uśmiech. Toż to śnieg przecież. :)
  Przed nami kolejny akt posuchy. Opadów niestety będzie jak na lekarstwo. Co do temperatury, będzie ona umiarkowana z powolną tendencją do ocieplania się. Na 20 stopni, jeszcze sobie poczekamy.

  SYTUACJA BARYCZNA/SYNOPTYCZNA

  Obecnie znajdujemy się w polu podwyższonego ciśnienia, gdyż nd nasz kraj sięga klin wyżowy ośrodka, który znajduje się nad Atlantykiem.

  Na północy Europy mamy do czynienia z szeregiem niżów, których fronty mogą pojawić się nad Polską prawdopodobnie w piątek. Nadal napływa chłodna masa powietrza z północy i północnego zachodu.
  Photo: Windy.com; desc: Wind; licence: cc

  1.04.2020r - ŚRODA

  Zachmurzenie małe, jednak na północy umiarkowane i duże. W pasie pomorza przelotne opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Pozostała część Polski bez opadów. Poza pogórzem, gdzie będzie około 0. wszędzie od 4 do 6 stopni. Wiatr słaby, jednak na północy umiarkowany i dość silny. Nad morzem może osiągać 70 km/h. Ciśnienie powoli będzie spadać.

  2.04.2020r - CZWARTEK

  Polska będzie znów podzielona, na zachmurzoną północ, oraz pogodne południe i centrum. W pasie Pomorza opady deszczu o charakterze przelotnym (konwekcyjnym). Pozostała część kraju bez opadów. Będzie nieco cieplej.

  Na przeważającym obszarz kraju od 8 do 10 lokalnie 11 stopni. Chłodniej na pogórzu, gdzie na termometrach zobaczymy od 3 do 5 stopni. Wiatr umiarkowany dośc silny i porywisty na północy. Tam osiągać może nawet 70-80 km/h. Ciśnienie będzie się nieco wahać.

  Kolejne dni, to front i naprawdę spora posucha....

  Jarosław Turała

  „Sorry. Taki mamy klimat" czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały. Śledź mnie na Facebooku lub Twitterze.

  https://www.windy.com/-Wind-gusts-gust?gust,51.200,14.370,6,i:pressure,internal

Windyty, S.E. - all rights reserved. Powered by excellent NodeBB
NodeBB & contributors, OSM & contributors, HERE maps
Terms and Conditions     Privacy Policy