Prognoza pogody: Stabilnie, jednak może zagrzmieć


 • | Premium

  Pięknie jest. Tu nie ma co komentować zbędnie. Do życia powoli budzi się przyroda. Niestety znów mamy mało wody, a teraz jest ona roślinom i zwierzętom bardzo potrzebna.
  Istnieje szansa na pojawienie się delikatnych opadów już jutro, ale wystąpią one raczej punktowo. Nie ważne. Opad jest opadem.

  SYTUACJA BARYCZNA/SYNOPTYCZNA

  Nadal jesteśmy pod działaniem układu wyżowego, który jeszcze dziś będzie kształtował pogodę w naszym kraju. Jutro od północy powoli wejdzie strefa frontu atmosferycznego, za którym napłynie nieco chłodniejsze powietrze. Będzie niestety więcej chmur a na termometrach? Troszkę mniej.
  photo: Windy.com; licence: cc

  8.04.2020r - ŚRODA

  Zachmurzenia brak. Jedynie na północy nieco więcej chmur, ale słońca także masa. Opadów nie przewiduje się. Po porannych zerach w północno-zachodniej Polsce, temperatura wszędzie będzie rosnąć. Nad samym morzem od 10 do 12 stopni. Nad pozostałą częścią kraju od 16 do 20 lokalnie 21 stopni. Wiatr słaby, na południu nieco silniejszy, ale z kategorii nieznaczących. Ciśnienie nadal wysokie, ale powoli będzie spadać.

  9.04.2020r - CZWARTEK

  Nocą ze środy na czwartek lokalnie spadki temperatur do -1 stopnia. Zachmurzenie małe, od północy wzrastające do umiarkowanego i dużego. Symboliczne opady od rana możliwe na Warmii, Mazurach oraz lokalnie na Podlasiu. Po południu przelotny opad możliwy także na Mazowszu, Łódzkim, Dolnym Śląsku.

  Późnym popołudniem na południowym wschodzie silniejsze opady konwekcyjne oraz niewykluczone zjawiska burzowe, ale o tym może jutro, przy kolejnych aktualizacjach.
  8-10 stopni na północy, 12-14 na Kujawach oraz Warmii, 18-20 lokalnie 22 stopnie na południu kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, do 40-45 km/h. Ciśnienie nadal będzie spadać.

  Kolejne dni suche z przejaśnieniami i większym zachmurzeniem....Ciepło? 12-15 stopni. W weekend prawdopodobnie będzie cieplej i znów zobaczymy 20 stopni na termometrach.

  Jarosław Turała

  „Sorry. Taki mamy klimat" czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały. Śledź mnie na Facebooku lub Twitterze.

  https://www.windy.com/-Wind-gusts-gust?gust,51.200,14.370,6,i:pressure,internalWindyty, S.E. - all rights reserved. Powered by excellent NodeBB
NodeBB & contributors, OSM & contributors, HERE maps
Terms and Conditions     Privacy Policy