• | Premium

  Przed nami Święta. Nietypowe, ale nadal Święta.

  Nie wiem, czy wiecie, ale wczoraj w lubelskim pojawiła się...burza :D.Tak, tak...Burza. Miała ona związek z przechodzeniem chłodnego frontu atmosferycznego, który zaznaczył się w większości regionów jedynie większym zachmurzeniem.
  photo: radar-opadow.pl

  Kolejne dni, łącznie z Wielkanocą nie przyniosą opadów. Będzie chłodno z tendencją do ocieplania się. Poważniejsze opady spodziewane są w poniedziałek wielkanocny. Jest też spora szansa na burze :).

  SYTUACJA BARYCZNA/SYNOPTYCZNA

  Front atmosferyczny opuścił nasz kraj. Obecnie zaczynamy się dostawać pod wpływ wyżu znad zachodniej Europy. Będzie on przesuwał się nad naszym krajem przynosząc więcej rozpogodzeń oraz czyste niebo. W niedzielę, gdy wyż przesunie się na południowy wschód od naszego kraju, zrobi się znów wyraźnie cieplej.

  11.04.2020r - SOBOTA

  Ciąg dalszy pięknej i słonecznej pogody. Opadów znów się nie przewiduje. Znów najchłodniej nad morzem 8-10 stopni. Podobnie na Warmii, Mazurach oraz Podlasiu. Centrum 12-13, południe i zachód z temperaturami do 14 stopni. Wiatr nadal słaby, umiarkowany jedynie na wschodzie. Ciśnienie powinno się ustabilizować.

  12.04.2020r - NIEDZIELA - WIELKANOC

  Poranek z zachmurzeniem dużym na północy kraju. Przelotny, symboliczny opad może zdarzyć się na Warmii i Mazurach. Pozostała część kraju bez opadów z zachmurzeniem małym/bezchmurnym niebem. Ciepło. Północny wschód co prawda jeszcze z temperaturą około 9-11 stopni. 12-14 stopni na południowym wschodzie. 15-16 w centrum i 18-20 na południu, zachodzie i południowym zachodzie. Wiatr słaby, chwilami umiarkowany. Ciśnienie będzie powoli spadać.

  A Wielkanocny poniedziałek....Opady i prawdopodobne burze.
  No w końcu to lany poniedziałek prawda?

  Jarosław Turała

  „Sorry. Taki mamy klimat" czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały. Śledź mnie na Facebooku lub Twitterze.

  https://www.windy.com/-Wind-gusts-gust?gust,51.200,14.370,6,i:pressure,internal

Windyty, S.E. - all rights reserved. Powered by excellent NodeBB
NodeBB & contributors, OSM & contributors, HERE maps
Terms and Conditions     Privacy Policy