• | Premium

  Pogodowa nuda. Układ wyżowy, brak opadów i niespecjalnie ciepło. Nic nie poradzimy na aktualną sytuację. Zapraszam więc, do nieco "nudnej" prognozy na najbliższe dni.

  SYTUACJA BARYCZNA/SYNOPTYCZNA
  Polska od dłuższego czasu znajduje się pod działaniem dość rozległego układu wyżowego znad Skandynawii. Niestety przynosi on cyrkulację raczej północną, a co za tym idzie mamy w kraju miejsca, gdzie temperatura spadła tego poranka poniżej zera.Przez najbliższe dni, pogoda nie wiele się zmieni. Będzie umiarkowanie ciepło z możliwością wystąpienia porannych przymrozków i niestety nadal bez opadów.

  photo: Windy.com; licence: cc

  20.04.2020r - PONIEDZIAŁEK

  Zachmurzenie małe i umiarkowane nad całym krajem. Gdzieniegdzie więcej chmur nieco. Opadów się nie przewiduje. Od 10 stopni na północnym wschodzie, do 12-13 w pozostałej części kraju, Wiatr słaby, chwilami umiarkowany. Ciśnienie nieco wzrośnie, ale będzie stabilne.

  21.04.2020r - WTOREK

  Pogoda niemal identyczna do poniedziałkowej. Zachmurzenie małe lokalnie umiarkowane i duże. Na północy Polski lokalnie mogą wystąpić mgły lub zamglenia.

  Znów bez opadów. Temperatura od 10 stopni na północy i północnym wschodzie przez 12-13 w pozostałej części kraju. Najcieplej na zachodzie, gdzie możliwy wzrost temperatury do 14 stopni. Wiatr nadal słaby i umiarkowany, a ciśnienie będzie dalej stabilne.

  Deszcz?.....Jeśli coś spadnie, to w akompaniamencie wiosennych grzmotów w drugiej połowie przyszłego weekendu, wraz z ociepleniem.

  Jarosław Turała

  „Sorry. Taki mamy klimat" czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały. Śledź mnie na Facebooku lub Twitterze.

  https://www.windy.com/-Wind-gusts-gust?gust,51.200,14.370,6,i:pressure,internal

Windyty, S.E. - all rights reserved. Powered by excellent NodeBB
NodeBB & contributors, OSM & contributors, HERE maps
Terms and Conditions     Privacy Policy