Przelotne opady i spory kontrast termiczny. Prognoza na 18-19.05.2020

 • | Premium

  Weekend, weekend i po weekendzie. Czasem słońce, czasem deszcz a nawet i burze z gradem. Dziś również będzie padało, przede wszystkim na północy kraju.

  Będziemy mieli także dośc spory gradient temperatury. Na północy lokalnie może być jedynie 10 stopni, na południu za to będzie aż 20-21 stopni.

  SYTUACJA BARYCZNA/SYNOPTYCZNA

  Znajdujemy się pod działaniem klina wyżowego, ośrodka który znajduje się nad Atlantykiem. Na północy mamy do czynienia jednak z frontem o charakterze chłodnym, który przyniesie opady deszczu.

  Nadal będzie nieco silniej wiało. Ciepła masa powietrza Polarnomorskiego pozostanie z nami jedynie na południu kraju.

  photo: Windy.com; licence: cc

  18.05.2020r - PONIEDZIAŁEK

  Zachmurzenie umiarkowane o duże, szczególnie w północnej części Polski. Opady deszczu od Pomorza zachodniego przez Warmię, Mazury, Podlasie i północną część Mazowsza.

  Na południu więcej słońca, a nawet lokalnie bezchmurne niebo. Od 10-12 stopni w strefie opadów przez 15-17 w centrum, na zachodzie i wschodzie do nawet 20-21 stopni na południu. Wiatr umiarkowany, chwilami dość silny i porywisty, osiągający 40-50 km/w z kierunku zachodniego. Ciśnienie stabilne.

  19.05.2020r - WTOREK

  Zachmurzenie umiarkowane i duże. Jedynie na południu więcej słońca, a nawet gdzieniegdzie czyste niebo. Opady deszczu od rana na północy.

  W miarę upływu dnia opadów będzie więcej i będą one miały także charakter konwekcyjny i rozplenią się na pozostałe regiony. Najmocniej padać będzie na Warmii, Mazurach oraz Podlasiu. W czasie opadów konwekcyjnych także możliwe silniejsze opady. Niewykluczone jest, że pojawią się wyładowania atmosferyczne.

  Od 12-14 stopni na północy przez 15-16 w centrum, na zachodzie i wschodzie do 18-20 a lokalnie 21 stopni na południu kraju. Wiatr nadal umiarkowany wiejący z zachodu i północnego zachodu. Ciśnienie nadal stabilne.

  Kolejne dni nie przyniosą znaczących zmian w pogodzie. Wydaje się, że poważniejszy opadowy incydent pojawi się dopiero w następny weekend.

  Jarosław Turała

  „Sorry. Taki mamy klimat" czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały. Śledź mnie na Facebooku lub Twitterze.

  https://www.windy.com/-Wind-gusts-gust?gust,51.200,14.370,6,i:pressure,internal

Windyty, S.E. - all rights reserved. Powered by excellent NodeBB
NodeBB & contributors, OSM & contributors, HERE maps
Terms and Conditions     Privacy Policy