• | Premium

  Ostatnie dwa dni, to dość spora dawka przelotnych opadów oraz burz. Sezon do tej pory jest dość mało aktywny, ale miejmy nadzieje, że to się zmieni. Najbliższe dni przyniosą znów nieco przelotnych opadów oraz lokalnych burz. Będzie nadal umiarkowanie ciepło tj. bez rewelacji.

  SYTUACJA BARYCZNA/SYNOPTYCZNA

  Znajdujemy się na skraju dwóch odrębnych ośrodków barycznych. Jednym z nich jest wyż znad Irlandii. Drugim za chwilę będzie niż znad Morza Czarnego, chociaż wygląda na to, że nad nasz kraj sięga klin wyżowy.

  Nadal napływa masa powietrza Polarnomorskiego, który z połączeniu ze zwiększoną wilgocią wpłynie na rozwój konwekcji nad południowo wschodnią częścią kraju.

  photo: Windy.com; licence: cc

  27.05.2020r - ŚRODA

  Zachmurzenie małe lub jego brak. Najwięcej słońca na północy oraz w centrum. Im dalej na południe tym więcej chmur. Padać będzie przelotnie, punktowo (konwekcyjnie) w Małopolsce, Podkarpaciu, Lubelskim oraz wieczorową porą także na Mazowszu. Pozostała część kraju wolna od opadu.

  Temperatura od 12-14 stopni na południowym wschodzie przez 16-18 na północy, do 20 lokalnie 21 w pozostałej części kraju. Wiatr słaby, jedynie na wschodzie i południowym wschodzie umiarkowany, wiejący z północnego zachodu. Ciśnienie stabilne, będzie się wahać.

  photo: Windy.com; licence: cc

  28.05.2020r - CZWARTEK

  Zachmurzenie umiarkowane i duże. Z północnego zachodu na południowy wschód będzie wędrowała strefa frontu atmosferycznego, który przyniesie przelotne opady deszczu oraz lokalne burze. Padać będzie praktycznie wszędzie.

  Najwięcej przejaśnień będzie na Pomorzu zachodnim. Tam nawet śmiem twierdzić, że będziemy mieli do czynienia z czystym niebem.

  Chłodniej, przede wszystkim na zachodzie i w centrum, gdzie będzie odpowiednio od 13 do 16 stopni. Najcieplej na wschodzie, gdzie termometry pokażą nawet 20-21 stopni. Wiatr umiarkowany z północy oraz z północnego wschodu. Ciśnienie nieco spadnie.

  Kolejne dni przyniosą nadal przelotne opady i temperatury z zakresu 15-20/22 stopnie.

  Jarosław Turała

  „Sorry. Taki mamy klimat" czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały. Śledź mnie na Facebooku lub Twitterze.

  https://www.windy.com/-Wind-gusts-gust?gust,51.200,14.370,6,i:pressure,internal

Windyty, S.E. - all rights reserved. Powered by excellent NodeBB
NodeBB & contributors, OSM & contributors, HERE maps
Terms and Conditions     Privacy Policy