• | Premium

  Merhabalar.Windy mobil uygulamasında belirlediğim noktalar için alarm kuruyorum.Uyarınız kaydedildi.Koşulların karşılanması durumunda size e posta gönderecektir diyor.Spam ve istenmeyen mesaj kutucuğunuzu da kontrol edin diyor bunu defalarca denememe rağmen nadiren geliyor bildirimler şu aralar ise hiç bir uyarım email'i gelmiyor.Belirli noktalar için kurulan alarmlar için daha basit bir uyarı sistemi yapa bilir misiniz.Bunu email olarak değilde Windy uygulamasının kendi içinde ayrı bir sayfasında yer almasını.Belirlediğimiz saatlerde ekrana windy de bildirim gelmesini,seçtiğimiz koşulların hava durumu yağış vb bize ayrı bir bildirim olarak gelmesini sağlaya bilir misiniz.Örnek:Windy uyarı: konum: yağış,rüzgar ve diğer eklentiler bildirimi.Şimdiden teşekürler kolay gelsin

 • Administrator

  @zodi-0 Dear user, you can receive Windy alerts also as mobile notifications, just choose this option in app's settings.

  The do not receive notifications frequently enough, because the condition were not met. Try to create separate alerts.

 • | Premium

  @korina çok teşekkürler,farklı bir konu daha var.Windy için daha doğru hava tahmini lazım bu nasıl sağlanır veya nasıl olur bilmiyorum windy premium pakette saatlik tahminler tam olarak doğru değil.Haritada seçtiğimiz nokta veya rutin olarak bulunduğum konum için hava durumu tahminleri zaman zaman yanlış oluyor.Yagış göstermesine rağmen olmaması gibi. İçerik ve özellik olarak harika bir uygulama ama doğrusallık olarak %60-70 diye bilirim bu oranı %90-%95 civarına çıkarmanız lazım.Simdiden yanıt için teşekkürler.

 • Administrator

  @zodi-0 Did you try other model as well? Each model provides a different forecast and it is important to try all of them to find out the best one for your location.

 • Sailor Moderator

  @zodi-0
  You say that Windy shows « 60-70% in terms of linearity, you need to increase this rate to around 90% -95% ».
  Please note that Windy does not make predictions. This app only visualizes in your country 2 global weather models which are developed and run by 2 major numerical weather centers, ECMWF and NOAA. How could Windy make changes to these models?

 • | Premium

  @idefix37 farklı hava modelleri de olabilir mi ? Şöyle izah edeyim insanlar benden önce daha doğru hava durumu sonucunu biliyor.Ben uzun yol vs işimin çoğu dışarda olduğu için önerilen hava durumu modellerine göre ilerliyorum. Hava gunesliyken birden yağmur yağması vs durumlar oluyor.Bunu sadece dile getirdim.

Windyty, S.E. - all rights reserved. Powered by excellent NodeBB
NodeBB & contributors, OSM & contributors, HERE maps
Terms and Conditions     Privacy Policy