Prognoza dla Polski 02-03.08.2019

 • | Premium

  SYTUACJA BARYCZNA

  Polska co prawda daleko, ale znajduje się na skraju dość rozległego niżu znad zachodniej Rosji. Niedaleko nas rozciąga się tzw granica geopotencjału. Północno-wschodnia część Polski znajduje się w tzw wycinku frontu o charakterze okluzji (mieszanego).Mamy więc spokojną i niedynamiczną pogodę. Z północnego zachodu zacznie napływać powietrze polarnomorskie, w której dojdzie do zainicjowania płytkiej konwekcji. Punktowo popada i zagrzmi.

  02.08.2019r
  Zachmurzenie na przeważającym obszarze Polski umiarkowane i duże. Najwięcej przejaśnienia południu oraz z drugiej części dnia na północy kraju. Opady deszczu o charakterze punktowym pojawić się mogą niemal wszędzie. Deszczu nie powinno być w Wielkopolsce oraz na ziemi łódzkiej, chociaż wspomniane punktowe opady mogą pojawić się pomimo iż prognozy ich nie widzą. Najwięcej deszczu oraz lokalnych burz należy się spodziewać na południowym wschodzie (Podkarpackie), południowym zachodzie (Dolnośląskie) oraz w górach.

  Na termometrach idealna temperatura na spacery, czy inne aktywności - od 20 do 22 stopni. W centrum oraz na południu podczas rozpogodzeń od 23 do 25 stopni. Niewykluczone, że na krańcach południowej i południowo zachodniej Polski będziemy mieli 26 stopni ciepła. Wiatr słaby z północnego zachodu.

  02.08.2019r

  Zachmurzenie charakterystyczne dla pogody po-frontowej. Stratocumulus, cumulus, a lokalnie cumulonimbus. Znów fotografowie i obserwatorzy nieba będą mieli pełne ręce roboty. Punktowe opady w przebijających się promieniach słońca, dadzą bardzo fajny efekt. A teraz dołóżmy silniejszy opad i piękne wyizolowane komórki konwekcyjne, których najwięcej powinno być znów na południu. Uwaga. Niewykluczone, że w Małopolsce, na Podkarpaciu, Śląsku, Dolnym Śląsku, w Opolskim oraz Świętokrzyskim popada mocniej.

  Czyżby znów podtopienia?
  Istnieje taka szansa. Popadać może także w Lubuskiem, na Warmii i Mazurach oraz punktowo na Pomorzu.

  Znów temperatura idealna dla ludzi nielubiących upału. Dla wypoczywających na urlopach...dostateczna.
  Na termometrach średnio od 21 do 23 stopni. Na pogórzu, nad morzem około 16-18 stopni. Wysoko w górach dyszka, lub nieco mniej. Wiatr słaby, w centrum umiarkowany z północy i północnego zachodu.

  Sytuacja baryczna - Europa - DWD
  41b33ea7-6d40-4675-986f-11a7e14aabdd-image.png

Windyty, S.E. - all rights reserved. Powered by excellent NodeBB
NodeBB & contributors, OSM & contributors, HERE maps
Terms and Conditions     Privacy Policy